Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Klaas Nuninga, held van ‘Sodom’

KNVB Media
KNVB Media
7 november 2010, 9:00

Foto:

We gaan vandaag terug naar 7 november 1940. Die dag werd in Winschoten een speler geboren die bij het kleine WVV begon, maar uiteindelijk 19 maal in het Nederlands elftal speelde. Klaas Nuninga was een held van de streek, ook omdat hij als nuchtere noorderling toch wist te slagen bij het westerse Ajax.

Nuninga begon als jeugdspeler bij WVV, een kleine club die opmerkelijk genoeg meer internationals zou voortbrengen. Ook Jan Mulder en Arie Haan zetten hun eerste stappen op een voetbalveld in Winschoten, dat in de volksmond ook wel Sodom werd genoemd. Een naam die was bedacht door de Joodse gemeenschap die er voor de Tweede Wereldoorlog woonde, omdat de lokale bevolking er volgens de gelovigen maar losse zeden met betrekking tot seksualiteit en gokken op nahield.

Van Leeuwen en Koeman

Via Be Quick kwam Nuninga in 1963 terecht bij GVAV, dat in die periode over een erg goede ploeg beschikte, en in Tonny van Leeuwen en Martin Koeman zijn topspelers had. Bij GVAV floreerde Nuninga. Hij deed het zo goed bij de Groningse club, een gerenommeerde naam in die tijd, dat hij zijn debuut in het Nederlands elftal mocht maken. Dat was in de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Luxemburg. Nuninga scoorde meteen, al na vijf minuten, maar het duel zou teleurstellend in 1-1 eindigen. Hij zou in totaal 19 interlands spelen.

Omdat hij goed bleef presteren kreeg ook Ajax hem in de smiezen. De club handelde snel en in 1964 vertrok hij naar Amsterdam. Hij droeg bij aan de periode waarin Ajax toegroeide naar een internationale topclub, zelfs de beste van de wereld. In 1969 speelde hij als invaller in de verloren finale van de Europacup 1 tegen AC Milan (1-4). Na dat duel werd hij door coach Rinus Michels niet meer opgeroepen.

Commissaris

Toch zou hij altijd aan Ajax verbonden blijven, in veel later jaren zelfs letterlijk. Hij werd eerst bestuurslid van Ajax en na de beursgang commissaris van de NV Ajax. In 2005 trad Klaas Nuninga terug na een meningsverschil met voorzitter John Jaakke.

In deze rubriek blikken wij terug op historische wedstrijden van het Nederlands elftal. Gespeeld op de dag van vandaag, maar dan jaren geleden. Naast de wedstrijden komt ook het verhaal achter die duels aan bod. Ook wedstrijden van andere nationale teams kunnen de revue passeren, net als portretten van voormalig internationals of andere bijzondere gebeurtenissen die op een bepaalde dag in het verleden van belang waren voor Oranje.

Volg ons ook op Twitter!


  • Tags:

Laatste artikelen