Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
We gaan vandaag terug naar 29 oktober 1970. Hij heeft, met afstand, de meeste interlands achter zijn naam staan. Edwin van der Sar stond 130 maal onder de lat bij Oranje. Op zijn 40e verjaardag, vandaag, is hij international-af. Maar ach, met zijn loopbaan is dat nauwelijks zonde te noemen.
De cijfers van Van der Sar, geboren in Noordwijk, in het Nederlands elftal zijn indrukwekkend. Hij houdt met zijn 130 interlands ruim Frank de Boer (112) en Phillip Cocu (101) achter zich. Er zit zelfs een levensgroot gat als het om het aantal wedstrijden van doelmannen gaat. Na de Noordwijker staat Hans van Breukelen op de tweede plaats, met 'slechts' 73 interlands. Van der Sar hield ook vaker dan wie dan ook 'de nul' voor Nederland.
Niet vrijuit
Dat hadden veel mensen nog niet kunnen voorzien toen Van der Sar debuteerde in Oranje, op 7 juni 1995. Het was niet het debuut dat hij zich had gewenst. De Wit-Rus Sergei Gerasimets zorgde na een klein half uur voor de enige treffer van de wedstrijd in het Dynamo-stadion. Van der Sar ging, als vervanger van de geblesseerde Ed de Goeij, niet vrijuit bij het doelpunt – een zeldzaamheidje van de Zuid-Hollander.
De keeper ontwikkelde zich daarna wel tot een echte topper. Toeval of niet, met hem onder de lat bereikte Oranje het EK van 1996, het WK van 1998, het EK van 2000 (al deed Nederland daar als gastland automatisch aan mee), het EK van 2004, het WK van 2006 en het EK van 2008. Alleen tijdens het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea schitterde hij door afwezigheid.
Keepersprobleem
Van der Sar debuteerde op 24-jarige leeftijd en zette een punt achter zijn loopbaan op 37-jarige leeftijd. Zijn laatste interland was op het EK in Oostenrijk en Zwitserland, tegen Rusland - het team van voormalig bondscoach Guus Hiddink. Tenminste, dat dacht iedereen, want toen bondscoach Bert van Marwijk hem benaderde voor de interlands tegen IJsland en Noorwegen – omdat er een keepersprobleem was bij Oranje - hapte hij uit vaderlandsliefde nog twee maal toe.
Van der Sar begon zijn loopbaan met een nederlaag, maar eindigde dankzij de 'verlenging' van zijn carrière met een overwinning. Het IJskonijn pakte nooit een prijs met Oranje, maar kan wel bogen op een geweldige clubloopbaan. Hij won onder andere twee maal de Champions League (met Ajax en Manchester United), pakte één keer de UEFA Cup, greep een Wereldbeker en vier landstitels met de Amsterdamse club, behaalde meermaals de Engelse titel én won in 1998 de Gouden Handschoen.
Europees record
De keeper, die nog steeds onder contract staat in Manchester, heeft bovendien nog steeds het Europees record in handen van de langste periode in een nationale ploeg zonder tegentreffer. Liefst 1013 minuten wist geen enkele speler hem te passeren. Het is de vraag of daar ooit nog een doelman overheen gaat. Van der Sar, hij wordt vandaag 40 jaar, lijkt nog lang niet versleten.
In deze rubriek blikken wij terug op historische wedstrijden van het Nederlands elftal. Gespeeld op de dag van vandaag, maar dan jaren geleden. Naast de wedstrijden komt ook het verhaal achter die duels aan bod. Ook wedstrijden van andere nationale teams kunnen de revue passeren, net als portretten van voormalig internationals of andere bijzondere gebeurtenissen die op een bepaalde dag in het verleden van belang waren voor Oranje.
Lees ook een interview dat OnsOranje had met Van der Sar vlak voor het WK in Zuid-Afrika.
Volg ons ook op Twitter!