Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
De selectie van het Nederlands CP-team (m) tijdens de WK-voorbereiding op de KNVB Campus. - Foto: KNVB Media
Het Nederlands CP-team (m) reist vandaag af naar de Verenigde Staten voor het WK 2026. Oranje neemt het in de poulefase op tegen Schotland, Canada en het gastland. "De strijd ligt open. Het gaat een leuk toernooi worden", kijkt bondscoach Stephan Lokhoff vooruit.
Nieuw in zijn 14-koppige selectie is Joep Zuidema. De aanvaller van Wilper Boys kan op het WK zijn debuut maken. Zuidema was via de jeugdselecties al langer in beeld en maakt nu de overstap naar de A-ploeg. “Joep heeft in de voorbereiding een zodanig goede indruk achter gelaten dat we hem in de WK-selectie hebben opgenomen. Hij is een balvaste spits met veel voetbalinzicht en scorend vermogen. Voor dit WK heeft hij zijn plek verdiend”, aldus Lokhoff die naast zijn bondscoachschap ook coach is van NAC Breda MO18 en assistent-coach van het vrouwenteam dat uitkomt in de Eerste Divisie A.
Ook routinier Guido Floors is weer terug, evenals keeper Stefan Boersma. Hij neemt de plek over van Damian Schellekens die dit interlandjaar aan zich voorbij laat gaan. Voor de rest bestaat de selectie uit de vertrouwde namen van de afgelopen vijf jaar. "We zijn al vrij lang bij elkaar. Het blijft een hongerige en leergierige groep die ook nog eens heel hecht is."
| Speler | Club |
|---|---|
| Stefan Boersma | SC Joure |
| Lorenzo Calkhoven | Sporting Leiden |
| Malik de la Cruz Victoria | SC Rheden |
| Wessel Doorduin | OVV |
| Guido Floors | AZC |
| Ties Gras | Altius |
| Sem van Helden | CVV Zwervers |
| Bruno Hoek | RKAVV |
| Kevin Janssen | HBSV |
| Jochem Kintz | PVCV Vleuten |
| Harm Panneman | SVHA |
| Jeroen Saedt | FC Zutphen |
| Jeroen Schuitert | Enter Vooruit |
| Joep Zuidema | Wilper Boys |
| Datum | Wedstrijd | Locatie |
|---|---|---|
| Donderdag 15 oktober (18.00 uur)* | Nederland - Schotland | US Soccer NTC, Lafayette |
| Vrijdag 16 oktober (19.00 uur)* | Nederland - Canada | US Soccer NTC, Lafayette |
| Zondag 18 oktober 2026 (17.40 uur)* | Verenigde Staten - Nederland | US Soccer NTC, Lafayette |
*lokale tijd; in Lafayette is het 6 uur vroeger dan in Nederland
Voor Lokhoff wordt het zijn vijfde eindronde als bondscoach. Na vijfde plaatsen op het WK 2022 en EK 2023 volgden twee toernooien waar Nederland een bronzen medaille veroverde. De derde plaats op het WK van 2024 in Spanje was historisch: voor het eerst in 30 jaar won Oranje weer een WK-medaille. Vorig jaar speelde de ploeg een minder EK, maar keerde toch nog met brons naar huis.
In Amerika ligt de strijd om de hoofdprijs helemaal open. Oekraïne en Iran, de nummers 1 en 2 van de wereldranglijst én finalisten van de laatste twee WK-toernooien, zijn niet van de partij. Iran is door de internationale bond IFCPF geschorst vanwege het overtreden van de IFCPF-reglementen en internationale classificatienormen. Oekraïne heeft een voorwaardelijke sanctie gekregen, maar ziet af van deelname. Lokhoff neemt het voor kennisgeving aan. “Op dat soort zaken heb ik als coach geen invloed, dus daar houd ik me niet mee bezig. Er zijn nog genoeg sterke landen over.”
Zoals Brazilië, Engeland, Spanje en de Verenigde Staten. Met Nederland zijn die landen de voornaamste kanshebbers voor de WK-titel. “Voor ons is het belangrijk dat we ons puur focussen op het uitvoeren van onze taken. Als we doen wat we afspreken, kunnen we met die mindset ver komen.”
Bondscoach Stephan Lokhoff.
De WK-voorbereiding startte voor Oranje op 5 augustus met wekelijkse trainingen op de KNVB Campus. Volgens Lokhoff staat de selectie er goed op. “We hebben weer stappen gemaakt in onze speelwijze en zijn verder dan een jaar geleden. Ook zijn we bezig geweest met het leren omgaan met tegenslag, zoals een arbitrale beslissing waar je het niet mee eens bent of andere onverwachte omstandigheden. Het is zaak daar niet te lang in te blijven hangen en vooruit te kijken. Als dat lukt hebben we voetballend genoeg kwaliteiten om in het veld het verschil te maken.”
De 2026 IFCPF Men’s World Cup vindt plaats in het hart van het Amerikaanse voetbal. Afgelopen mei opende het gloednieuwe Arthur M. Blank U.S. Soccer National Training Center zijn deuren. Het is sindsdien de thuishaven van de Amerikaanse nationale teams. Tijdens het WK van deze zomer was deze campus in Fayetteville, een voorstad van Atlanta, nog base camp van de Amerikaanse ploeg. “Heel mooi dat ons WK op dit complex wordt gehouden”, aldus Lokhoff. “Vanuit ons hotel is het ongeveer 20 minuten rijden, dus dat is prima. Ook wat het weer betreft ziet er gunstig uit. In deze tijd van het jaar is het hier zo’n 18 tot 22 graden. Mooi voetbalweer. We hebben er heel veel zin in.”
Vorig jaar was Schotland de grote onbekende op het EK. De ploeg had een verjonging doorgemaakt en herbergde veel nieuw talent. Oranje, dat al verzekerd was van de halve finales, won de laatste poulewedstrijd van Schotland met 1-0 dankzij een vroege treffer van Jeroen Saedt. “Een fysieke ploeg met ook aan de bal genoeg kwaliteit”, aldus Lokhoff. Schotland is de nummer 15 van de wereldranglijst. Nederland speelde in het verleden 14 keer eerder tegen de Schotten. Alle ontmoetingen werden gewonnen.
Vier jaar geleden, op het WK in Spanje, speelde Nederland voor het laatst tegen Canada. De piepjonge ploeg kreeg veel kansen, maar slaagde er niet in te scoren. Een onnodige 1-0 nederlaag was het gevolg. Het was het enige verlies in de zeven ontmoetingen met Canada; de zes wedstrijden daarvoor werden allemaal gewonnen. Canada is de huidige nummer 11 van de wereld, maar nog wel een onbekende tegenstander. “Een aantal jongens zijn gestopt”, weet Lokhoff. “We zullen ze op het WK in de eerste groepswedstrijden goed gaan bekijken.”
Voor de derde keer op rij treft Nederland op het WK Team USA. In 2022 waren de Amerikanen nog een maatje te groot (3-0), maar aan het laatste treffen bewaart Oranje zoete herinneringen. De groepswedstrijd draaide uit op een spektakel met 11 goals en twee rode kaarten. Oranje zegevierde met 8-3, mede dankzij hattricks van Jeroen Saedt en Bruno Hoek. Op dit WK behoort Amerika als thuisland tot de titelfavorieten. Lokhoff: “We hebben ze twee maanden geleden nog zien spelen. Een team dat 60 minuten vol gas geeft en aan de bal kwaliteit heeft. Ik verwacht een gelijkwaardige strijd.”