Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto: KNVB
,,Londen 2012 worden de beste Spelen ooit”, is chef de mission Andre Cats overtuigd van het succes van de komende Paralympische Spelen, waarop ook het paralympische voetbalteam actief is. Donderdag werden op Papendal de paralympische sporters en ook de vlaggendrager gepresenteerd.
11 dagen, 170 landen, 20 sporten en 503 medailleonderdelen zijn de cijfers die horen bij de veertiende Paralympics. ,,Het niveau, het aantal landen, het aantal toeschouwers. Het zal allemaal nog boven Peking uitstijgen”, voorspelt Cats, in de wetenschap dat al 2,1 miljoen en daarmee negentig procent van de wedstrijdkaarten verkocht zijn.
Ook bij de voetbalwedstrijden op het voor de Nederlandse hockeyteams zo succesvolle blauwe kunstgrasveld van de Riverbank Arena zullen vrijwel alle stoeltjes bezet zijn.
‘Kom maar op’
,,We willen nu ook wel starten. Kom maar op met die wedstrijden”, zegt verdediger Jeroen Voogd dan ook met vuur. ,,We hebben de overdracht gehad, de kleding gepast, volop getraind, zijn fit. Ik wil nu wel spelen.”
Nederland neemt het op tegen wereldkampioen Rusland, het lager geklasseerde Argentinië en begint op zaterdag 1 september tegen topland Iran, de finalist van het WK. Tegen dat land moet het volgens Voogd gebeuren. ,,We moeten Iran meteen bij de strot pakken, ze gelijk laten schrikken. Zij weten nog niet hoe wij spelen. Daarbij zijn wij het blauwe veld al gewend en zij nog helemaal niet.”
Zo’n blauw veld ligt namelijk ook in Papendal, de plaats waar het donderdag een komen en gaan was van succesvolle sporters. De gouden medaillewinnaars van Olympische Spelen waren er voor een fotoshoot en daarnaast waren de rolstoelbasketballers, zitvolleyballers, zeilers en handboogschutters die nog hopen op een plak ook present.
Vol programma
,,We zaten net ook aan tafel met een vrouw van de NOS”, vertelt reservedoelman over George van Altena over de persaandacht. Toch was het volgens hem voor het CP-team verder een beetje business as usual. ,,Wij hebben gewoon onze dagelijkse routine. Vanochtend bespreking, ’s middags trainen; dat doen we normaal ook”, aldus Van Altena, die nog niet alle medeparalympiërs kent, omdat het pas zijn eerste Spelen zijn.
Voogd, die op gaat voor zijn derde Spelen, kent bijvoorbeeld vlaggendrager Ronald Hertog wel kent. ,,Dat is die speerwerper toch? Ja, ik ken wel een aantal sporters. Maar wij kunnen jammer genoeg niet of nauwelijks naar de andere sporten kijken of ze aanmoedigen. We gaan naar de opening, maar een paar dagen daarna is onze wedstrijd al en dan zijn we tot de laatste dag bezig.”
Toch krijgt je de sfeer van de Spelen volgens Voogd weldegelijk mee. ,,De sfeer op zo’n Paralympics is geweldig. In zo’n dorp met al die sporters bij elkaar, dat is wel echt heel mooi. Het respect onderling is heel groot. Ook tussen de verschillende landen. Dat geeft wel een heel bijzonder gevoel.”