De oefenmeester, die wegens zijn aanstaande vertrek naar FC Edmonton voorlopig voor het laatst op de bank zat, was vooral niet te spreken over de eerste twintig minuten van zijn ploeg. ,,We begonnen heel matig aan het duel, veel balverlies in de opbouw en verdedigend niet bij de les. Matavz scoorde in die fase, maar voor hetzelfde geld hadden we meer averij opgelopen.”
Het Beloftenelftal, zonder de zieke Olivier ter Horst, herpakte zich na de zwakke beginfase en liet zien niet veel onder te doen voor Jong Slovenië. Het kreeg kansen via Patrick van Aanholt en Charlison Benschop, maar een doelpunt viel er niet. Aan de andere kant trof Matavz de paal en redde doelman Eloy Room bekwaam een vrije trap.
Curieuze wijze
Vlak na de pauze incasseerde het Beloftenelftal de 2-0 op curieuze wijze. Na een kopduel lag Bram Nuytinck groggy in zijn eigen strafschopgebied, maar de scheidsrechter legde het spel niet stil. Ook de Slovenen toonden geen medelijden en namen het doel van Room even later onder vuur. De bal van Mijatovic verdween frappant genoeg via het lichaam van Nuytinck in het net.
Charlison Benschop verkleinde ongeveer een kwartier voor tijd de achterstand, na een prima actie van Luciano Narsingh. En hoewel de 2-2 gelijkmaker tot de mogelijkheden behoorde, zo kreeg Benschop een vrije kopkans, bleef het in Nova Gorica bij 2-1.
Statistieken:
Jong Slovenië – Beloftenelftal 2-1 (1-0).
Scoreverloop: 19. Matavz 1-0, 47. Mijatovic 2-0, 77. Benschop 2-1.
Opstelling: Eloy Room (46. Leonard Nienhuis); Kelvin Leerdam (46. Alexander Bannink), Kevin van Diermen, Bram Nuytinck, Patrick van Aanholt; Maikel Kieftenbeld (46. Norichio Nieveld), Barry Maguire, Nacer Barazite (66. Lars Hutten); Jules Reimerink (46. Luciano Narsingh), Charlison Benschop, Alexander Büttner (75. Vincent Weijl).









