verslag ons oranje events

Ook het legioen verslaat Finland

8. september 2010 | Rotterdam
Door :

De bondscoach van Oranje is de beroerdste niet en bovendien een man van zijn woord. Na de overwinning op Finland veegt hij conform de afspraak met zijn spelers de kleedkamer schoon. Nee, het gaat niet om onze 'Bertje', maar om Henk van Beek, tactisch brein achter het Nederlandse supporterselftal.

Voor sommige A-interlands spreken supportersgroepen uit diverse landen af voor een ludieke wedstrijd tussen de trouwe fans van de verschillende naties. Sommige, want niet elk land kan een team op de been brengen. ,,San Marino had bijvoorbeeld één team, maar dat speelde dan weer tegen het echte Nederlands elftal”, grapt de supportersbondscoach.

Om in aanmerking te komen voor de selectie van het supporterselftal maakt het niet uit of je wel of niet kunt voetballen. Je moet het vooral leuk vinden, vertelt de keuzeheer. Al is die benaming te veel eer, geeft Van Beek grif toe. ,,Ik regel de wedstrijd en zorg voor de shirts.” In het internettijdperk is het allemaal zo gepiept. ,,De KNVB heeft ons kleding gegeven.”

Schotten winnen alles

Een succescoach als Bert van Marwijk, dat is Henk van Beek niet. Het Nederlandse supporterselftal heeft na zes interlands nog steeds niet gewonnen. ,,We hebben zelfs nog niet een punt gepakt”, vertelt de 'oefenmeester' die door intimi Bartje wordt genoemd. De krachtsverhoudingen liggen overduidelijk anders dan bij de officiële interlands met de beste spelers van het land. ,,Gelukkig maar”, stelt Van Beek, tevens trouwe fan van het echte Oranje. ,,Want van Schotland verloren we zelfs met 14-0. De Schotten winnen bijna alles.”

Dinsdagmiddag op sportpark Varkenoord pakt zijn ploeg eindelijk de eerste overwinning. Twee doelpunten van Ron van Dijk en twee van Bas van den Berg bezorgen de equipe van Van Beek een ruime 4-1 overwinning op de sympathieke Finnen, al heeft de bondscoach van het legioen daar vlak voor de echte interland Nederland-Finland gemengde gevoelens over. ,,Vaak is het zo dat de winnaar van onze wedstrijd vervolgens de echte interland verliest.” Die onheilspellende woorden komen gelukkig niet uit, ook het echte Oranje wint (2-1).

Ook tegen Zweden

De supporterszege is een bijzondere. In de vorige EK-kwalificatiereeks speelde het Nederlands supporterselftal zijn allereerste wedstrijd tegen de Finnen. ,,De cirkel is dus rond. Al betekent dat niet dat we nu stoppen. We proberen voor de wedstrijd tegen Zweden ook weer een supporterswedstrijd te regelen”, zegt Van Beek.

Ook de Finnen kunnen met hun nederlaag leven. ,,Ik zag op Facebook een aankondiging van deze wedstrijd. Omdat ik altijd het Finse nationale team achterna reis, besloot ik me op te geven´´, vertelt Teppo Airaksinen. ,,Het was een hele leuke wedstrijd. Nederland heeft terecht gewonnen. Nu gaan we een biertje met de jongens drinken. Proosten op het feit dat wij vanavond van jullie gaan winnen.”, spreekt hij weinig profetisch.

Volg ons ook op Twitter!